Sīkdatņu politika

Šajā dokumentā ir aprakstīta sīkdatņu izmantošana vietnē www.brivaisveikals.lv (turpmāk tekstā - Brīvais veikals), norādīti sīkdatņu lietošanas mērķi, kā arī lietotāju tiesības mainīt un izvēlēties sīkdatņu lietošanu atbilstoši savām vajadzībām.

Kas ir sīkdatnes?

Sīkdatne ir neliela teksta datne, ko tīmekļa vietne saglabā jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad Jūs atverat vietni. Tā vietnei palīdz atcerēties jūsu pieteikumvārdu un iestatījumus (piemēram, valodu, fontu izmēru u.c. attēlošanas iestatījumus), ar kādiem esat izvēlējies vietni skatīt, lai katru reizi jums tie nebūtu jānorāda no jauna. 

Atkarībā no veicamajām funkcijām un izmantošanas mērķa ir noteikti nepieciešamās sīkdatnes, funkcionālās sīkdatnes, analītiskās sīkdatnes un mārketinga sīkdatnes.

Brīvais veikals izmanto sekojošus sīkdatņu veidus:

Obligātās sīkdatnes. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas tam, lai būtu iespējams pārlūkot vietni un izmantot tās funkcijas, piem., iegaumēt veidnēs ievadīto informāciju sesijas laikā. Bez šīm sīkdatnēm nebūtu iespējams sniegt noteiktus vietnes pakalpojumus. Šīs sīkdatnes tiek glabātas iekārtā līdz brīdim, kad tiek aizvērta tīmekļa pārlūkprogramma. Ja tomēr, izmantojot pārlūkprogrammu nodrošinātās iespējas, izdarīsiet izvēli tās atspējot, tad tīmekļa vietne, iespējams, nevarēs darboties pilnvērtīgi.

Funkcionālās sīkdatnes. Ar funkcionālajām sīkdatnēm vietne atceras vietnes lietotāja izvēlētos uzstādījumus un izvēles, lai vēlāk varētu ērtāk lietot vietni. Šīs sīkdatnes glabājas iekārtā pastāvīgi.

Analītiskās sīkdatnes. Analītiskās sīkdatnes apkopo informāciju, kā tiek lietota interneta vietne, konstatē biežāk apmeklētās sadaļas, ieskaitot saturu, kas tiek izvēlēts, pārlūkojot vietni. Informācija tiek lietota analīzes nolūkos, lai noskaidrotu, kas tieši interesē vietnes lietotājus, un varētu uzlabot vietnes funkcionalitāti, padarīt to ērtāk lietojamu.

Mārketinga sīkdatnes. Šīs sīkdatnes ļauj fiksēt lietotāju apmeklējumus vietnē, lapās, kuras tika apmeklētas pirms tam, un saites, kuras atvērāt. Šī informācija tiek izmantota, lai rādītā reklāma atbilstu lietotāju interesēm.

Sīkdatnes un to izmantošanas mērķi:

Brīvais veikals izmanto sīkdatnes, lai:

  • saglabātu apmeklētāju iestatījumus;
  • nodrošinātu vietnes funkcionēšanu;
  • apkopotu analītiskos datus (apmeklētāju statistiku);
  • nodrošinātu vajadzībām piemērotas reklāmas parādīšanu citās tīmekļa vietnēs.

Brīvais veikals izmanto trešo personu sīkdatnes, kuras sniedz ārpakalpojumi. Šie ārpakalpojumi ir Google Analytics un Facebook. Sīkdatņu izvēles gadījumā par šo trešo personu sīkdatņu turpmāku darbību Brīvais veikals neatbild un lietotājiem ar šo pakalpojumu sniedzēju sīkdatņu noteikumiem ir jāiepazīstas pašiem. Trešās personas sava pakalpojuma izmantošanas noteikumus, nolūku un sīkdatņu izmantošanas noteikumus jebkurā laikā var mainīt.

Brīvā veikala vietnei ir piesaistīts rīks Google Analytics, kuru Brīvais veikals izmanto, lai iegūtu priekšstatu, kā tiek apmeklēta Brīvā veikala vietne un, lai uzlabotu lietotājiem paredzētās informācijas sniegšanu.

Kā ir iespējams pārvaldīt sīkdatnes?

Jūs varat dzēst sīkdatnes pēc savas izvēles. Sīkdatnes tiek saglabātas jūsu ierīcē uz laiku vai līdz brīdim, kad tās manuāli izdzēsīsiet. Brīvā veikala vietnes lietotājs var dzēst no savas ierīces visas sīkdatnes, kas jau ir saglabātas, un var veikt iestatījumus, lai pārlūkprogramma neļautu tās saglabāt. Tādā gadījumā izvēle nesaglabāt sīkdatnes ir manuāli jānorāda katru reizi, kad apmeklējat Brīvā veikala interneta vietni. Taču brīdinām, ka daži pakalpojumi un Brīvā veikala vietnes funkcijas var nedarboties pienācīgi.

Jūs varat atteikties no Google Analytics sīkdatnēm, lejupielādējot un instalējot Google Analytics Opt-out Browser papildrīku. Šis papildrīks sazinās ar Google Analytics, lai norādītu, ka informāciju par attiecīgo interneta mājas lapas apmeklējumu nedrīkst sūtīt uz Google Analytics. Ja Jūs nevēlaties, lai Google Analytics iegaumētu vai izmantotu informāciju par Jums, nospiediet šeit.

Izmaiņas sīkdatņu politikā

Brīvais veikals ir tiesīgs mainīt šo politiku un izmaiņas tiks publicētas šajā interneta vietnē. Sīkdatņu politika pēdējo reizi papildināta 2023. gada 28. aprīlī.